8 Kasım 2016 Salı

ANNE TERLİĞİ ...

Ayaklarının altı öpülesi annelerimiz ve onların masum silahları terlikleri...Geçtiğimiz günlerde "Denizli de oğluna terlik fırlatan anne, silahla basit yaralamaya teşebbüs suçundan yargılanacak" diye bir haberle karşılaştığımda gülümseten ama hüzünle karışık bir şaşkınlık yaşadım.
Aramızda sinirlendirildiklerinde  caydırma amaçlı terliklerini kullanan anneler  olduğu gibi  bu terliklerden canı yanan çocuklarda vardır elbette. Ve bu olaya şahit olanlarımızda ...
 Fakat ben  bunu sevimli bulduğumu söyleyebilirim.
 "Bak terlik geliyor "sözüyle başlayıp hedefe kitlenen annenin,  eğilip terliğini çıkarması ve fırlatması ile kaçışınız yoktur. Arkanızı dönüp zigzaglar çizerek koşmaya başlar ve en yakın yere sığınırsanız belki hafif atlatabilirsiniz.  Fakat annenizin terliği sivri burunlu ve topuklu ise bence teslim olmalısınız. Ardından "terliğimi hemen bana geri getir" diyen annenin terliğini getirip ayağına giydirirsiniz. Sarılıp yanağına bir öpücük kondurursunuz ve olay tatlıya bağlanır. Böyle bir tablo nasıl suç sayılabilir aklım ve yüreğim almadı.
"Keşke  annem hayatta olsaydı da her gün terlik fırlatıp bir yerlerimi şişirseydi" diye düşünmekten kendimi alamadım doğrusu.
 Bir anne çocuğunun canı yansın ister mi hiç ?
 Bence  anne terliğini fırlattıktan itibaren dua etmeye başlamıştır bile ıskalasın diye.
Tuğba Saglik Polat

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder