25 Ekim 2016 Salı

KÜÇÜK MUTLULUKLAR


Kendine vakit ayırmayan,  kendini mutluluğa doyurmayan insan nasıl ışık saçabilir ki etrafına?
Hayatın karmaşasına mola vermek gerek bazen. Bunu hayat vermez bize, biz çekip almalıyız. Yapmamız gereken işler hiçbir zaman bitmezler ve artarak üstümüze üstümüze gelirler. İşte size soluklanmak için küçük ama etkisi büyük öneriler...
1.Ruhuna  iyi gelecek bir müzik açabilirsin. Bir de gözlerini yumup müziğin ritmine kapılırsan işte bu şahane olur.    
 
 
2.Kendine bir bardak sıcak çay yanında kurabiye ısmarlayabilirsin. Yoksa sen kahve severlerden misin? O halde çikolata ve kahvede  mutluluğu yakalayabilirsin.
 
3. Bizi içine hapsedebilecek bir kitabımız olmalı mutlaka. Kaçmak istediğimizde gerçeklerden sığınabileceğimiz bambaşka dünya. Kitap okuyarak kafanı dağıtabilirsin.

 
 4. Mevsime uygun  taze bir çiçek alabilirsin. Şöyle mis gibi kokan çiçekleri suya koyar sonra bu görüntünün keyfine varabilirsin.

 
5.Biraz atıştırmalıktan kime ne zarar gelir ki ? Hadi bir markete git ve çok  sevdiğin abur cuburdan sepete doldur. Karnına  ağrılar girene dek ye.

 
6. Hava yağmurlu ise ve evdeysen sinema keyfini evde yaşayabilirsin. Patlamış mısır ve soğuk içeceklerini unutmamalısın.

 
7.  Bulmaca kafa dağıtmaca... bir bulmaca dergisi de fena olmazdı. Zihni çalıştırmanın en güzel yolu.Bulmaca çözerek rahatlayabilirsin.

 
8. Herkesin söylemek isteyip de söyleyemediği bir şeyler vardır. Şuan  hayatta ya da değil  seç birini , al eline kağıt kalemi ve başla mektup yazmaya. Kağıdın kokusunu içine çeke çeke  dök içini satırlara

 
9.Spor yapmanın da insan psikolojisi üzerinde küçümsenmeyecek kadar güzel  bir etkisi olduğunu kimse inkar edemez. Spor yaparak hem bedenini hem zihnini mutlu edebilirsin.


10.Kim demiş, uçurtma çocuklar içindir, diye. Gökyüzünde süzülen bir uçurtma kime iyi gelmez ki ? Hava müsaitse uçurtmanı alıp kendini dışarı atabilirsin.

 
11.  Daha önce hiç balık tutmadın mı? o halde mutlaka denemelisin. Bir olta, minik bir tabure ve  balıkçı şapkasını da unutmamalısın.

 

12.Çimlere uzanıp gökyüzü falı bakmaya ne dersin.  Bulutların şekillerinden anlam çıkarırken çok eğleneceksin.
 
 
13.Avaz avaz şarkı söyleyebilirsin. Sesinin nasıl olduğu, kimin umurunda, sen iyi hisset gerisini boş ver.

 

14.Kendine bir yüz bakımı seansı yada masaj  ısmarlayabilirsin.. Vücudunu şımartmak senin de hakkın

 
15. Dans müziği açıp çılgınca dans edebilirsin. Dansın gücü inkar edilemez.

 
16.Eline bir ayna  alıp komik suratlar yapabilirsin. Kendine gülebiliyorsan içten bir kahkahayla süpersin.

 
17. Luna parka gidebilirsin. Dönme dolap en tepede iken çığlık atıp tüm stresini atabilirsin.

18. fotoğraf makineni alıp ve yollara düşebilirsin. Kendine bir konu seçerek çektiğin resimlerden evde kendine minik bir sergi açabilirsin.

19.Sırt çantana evde hazırladığın sandviçini ve suyunu koyarak bisiklet turuna çıkarabilirsin.

 
20. Daha önce bir Huzur evi yada çocuk esirgeme kurumlarından birini ziyaret etmiş miydin.?  Seni gördüklerinde gözlerinin içi gülen insanların mutluluğu paha biçilemez.
 
 
21. Bir sürü çikolata alıp çantana atarak  dışarda rastladığın çocuklara dağıta dağıta yürüyebilirsin. Çikolataların eksildikçe huzurun çoğalacaktır.
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder